5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •   طبقه بندی آموزش شهروندی  

   • وسایل کمک آموزشی

    پازل :

    راهنما : با کلیک بر روی هر یک از شکل های زیر آنها را در اندازه واقعی دریافت نموده و شکل ب را از محل خطوط پازل برش زده و با قرار دادن شکل الف به عنوان پس زمینه و راهنما پازل شکل ب را روی آن کامل نمایید.

     

    الف                                      ب

    *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

    کتاب بچه ها و رفت و آمد در خیابان :

    راهنما : با کلیک بر روی هر یک از شکل های زیر می توانید کتاب آنرا با فرمت pdf دریافت نمایید.

     

    *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

    کتاب برچسب دار :

    صفحه برچسبها را دانلود کرده و دور هر کدام را برش زده و پس از دانلود سایر صفحات کتاب آنها را در جای خود بچسبانید.


    برچسب ها

     

    راهنما : این نوشته به شما کمک می کند تا برچسبها را در محل خودش بچسبانید:

    • راننده : رانندگان باید کمربند ایمنی ببندند و هنگام خرابی یا پنچر شدن اتومبیل، راننده نباید در وسط خیابان اتومبیل را نگه دارد، بلکه باید وسیله خود را کنار کشیده و در آنجا توقف کند. هنگام حرکت در بزرگراه باید بین خطوط حرکت کند.
    • دوچرخه سوار : هنگام تغییر مسیر، دوچرخه سوار باید با دست خود تغییر جهت را نشان دهد.
    • موتور سوار : یک موتور سوار نباید سرنشین اضافه سوار کند. حداکثر دو نفر می توانند سوار موتور باشند و داشتن کلاه ایمنی برای دو نفر اجباری است.
    • عابر پیاده : برای عبور از خیابان باید از محل خط کشی عبور کند. هنگام عبور از خیابان باید به رنگ چراغ توجه کند و در صورت سبز بودن، عبور کند. در جایی که پل هوایی عابر پیاده وجود دارد، برای عبور از خیابان باید از پل هوایی استفاده کند. بچه ها هیچ وقت نباید دنبال وسایل نقلیه مثل سرویس مدرسه بدوند و شبها در هنگام عبور از خیابان لباس روشن بپوشند تا کاملا دیده شوند.بچه های کوچک هنگام عبور از خیابان هرگز نباید دست بزرگتر خود را رها کنند.
    • سرنشین : بچه ها باید در صندلی عقب و خردسالان در صندلی مخصوص خود بنشینند و هیچ وقت نباید روی صندلی بایستند و کسی نباید با راننده صحبت کند و هرگز نباید کسی دستش را از پنجره اتومبیل بیرون ببرد.

    تابلوهای راهنمایی: در محل خط کشی عابر پیاده، تابلوی گذرگاه عابر پیاده نصب می شود و در محل پل هوایی تابلوی پل هوایی نصب می شود.

    *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

    دنیای نقاشی:

    بچه های عزیز : با رنگ آمیزی در این کتاب با 12 روش رفت و آمد صحیح در خیابان آشنا می شوید.

    *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

    بازی و آموزش ترافیک :

     

    راهنمای بازی ترافیک: این بازی برای آشنایی دانش آموزان با رفت و آمد طراحی شده است .

    کارتها در 6 گروه مختلف بوده که هر گروه دارای 6 کارت است و با رنگ خاصی مشخص شده و نام هر گروه نیز بالای کارت نوشته شده است.

    روش بازی : این بازی را می توان 3 و 4 یا 6 نفره انجام داد. ابتدا کارتها را بطور مساوی بین افراد تقسیم می کنیم، سپس هر کس باید کارتهای مربوط به هر گروه (رنگ) را تکمیل کند و برای این کار بهتر است از گروهی شروع کند که بیشترین کارتش را دارد.

    برای مثال نفر اول که سه کارت از گروه عابر را دارد از فرد دوم کارت عابری را که ندارد با ذکر عنوان آن بخواند. برای این کار می تواند به یکی از کارتهای عابر خود نگاه کند و نام کارتی را که ندارد از روی آن بخواند، نفر دوم اگر این کارت را داشت، کارت خود را به نفر اول می دهد و نفر اول به عنوان جایزه کارت دیگری را از همان فرد یا فرد دیگری می خواهد تا گروهش تکمیل شود و آنگاه آن کارتها را کنار می گذارد و اگر نفر دوم نداشت، نوبت نفر اول تمام می شود.اگر در حین بازی کارت کسی تمام شد و او توانسته بود گروهی را تکمیل و کنار بگذارد می تواند کارتی را از کسی با ذکر عنوان بخواهد و بدین ترتیب دوباره به بازی ادامه دهد.

    بازی زمانی تمام می شود که دیگر کسی کارتی را در دست نداشته باشد و برنده کسی است که بیشترین کارت را جمع کرده باشد.

    *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

     


    تعداد بازدید :3815
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی: