5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 187
    کد: 161214
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
    با بازگشایی تقاطع جانباز- ساجدی؛

    گره ترافیکی بولوار جانباز مشهد تا 15 روز آینده باز می‌شود

    در طرحی که با تایید پلیس راهور تهیه و ابلاغ شده است، تقاطع فعلی جانباز به دلیل فاصله کم و غیراستاندارد با پل هوایی جانباز، مسدود و به ازای آن، تقاطع جدیدی در محل تلاقی بولوارهای شهید ساجدی و جانباز ایجاد خواهد شد.
    گره ترافیکی بولوار جانباز مشهد تا 15 روز آینده باز می‌شود

    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از باز شدن گره ترافیکی بولوار جانباز مشهد تا 15 روز آینده خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد و به نقل از روزنامه خراسان، هادی عطارزاده طوسی در این خصوص بیان کرد: عملیات اجرایی اصلاح هندسی یکی از گره‌های کور ترافیکی شهر مشهد یعنی تقاطع بولوارهای جانباز و شهید فرامرزعباسی آغاز شده است که در این راستا با انجام این پروژه تا 15 روز آینده، گره ترافیکی این تقاطع باز می‌شود.
    وی افزود: ممکن است اقدامات لازم با توجه به مشکلاتی که از لحاظ جمع‌آوری فضای سبز یا تاسیسات وجود دارد، چند روزی بیشتر به طول انجامد، اما قطعا تا پایان این ماه، شاهد اتمام عملیات اجرایی اصلاح این تقاطع با در نظر گرفتن تمامی موارد ایمنی و بازگشایی معابر دیگر برای تردد وسایل نقلیه خواهیم بود.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد عنوان کرد: در طرحی که با تایید پلیس راهور تهیه و ابلاغ شده است، تقاطع فعلی جانباز به دلیل فاصله کم و غیراستاندارد با پل هوایی جانباز، مسدود و به ازای آن، تقاطع جدیدی در محل تلاقی بولوارهای شهید ساجدی و جانباز ایجاد خواهد شد.
    عطارزاده طوسی گفت: از روز دوشنبه عملیات اجرایی و عمرانی این طرح آغاز شده است، مشکلی که در تاخیر اجرای این طرح پیش آمد، به دلیل جمع‌آوری فضای سبز و تاسیساتی بود که در آن محدوده وجود داشت. اکنون این موارد جمع‌آوری شده است و امیدواریم هرچه سریع‌تر به بهره برداری برسد.
    وی افزود: طبق پیش بینی، عملیات اجرایی این تقاطع ظرف 15 روز به اتمام می‌رسد. شاید این 15 روز کمی بالا و پایین شود اما قطعا در این ماه، تقاطع شهید ساجدی و جانباز به بهره‌برداری خواهد رسید؛ در نهایت ممکن است به لحاظ تاسیسات و فضای سبز، این زمان کمی جابه جا شود اما پروژه به هیچ عنوان از دستور کار خارج نمی‌شود و عملیات اجرایی آن پیگیری می‌شود.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با تاکید بر این که هرجا احساس کنیم مردم مشکل دارند، ورود می‌کنیم و اصلاحات هندسی را مدنظر قرار می‌دهیم، تاکید می‌کند: بعد از این تقاطع، تقاطع‌هایی مانند چهارراه شهدا، چهارراه لشکر و بولوار سجاد (حدفاصل تقاطع بهار تا بزرگمهر) در دستور کار خواهد بود.
    وی تصریح می‌کند: همچنین تعریض بزرگراه آزادی و حدفاصل میدان استقلال تا میدان آزادی را در دستورکار داریم زیرا از لحاظ میزان باری که وجود دارد، نیازمند تعریض است.
    به گفته مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد عملیات اجرایی خیابان امام خمینی (ره) نیز در حال اتمام است و در مجموع، تمامی این طرح‌ها به روان‌سازی ترافیک در سطح شهر، کاهش ترافیک، ایمنی عابران پیاده و تامین فضای شهری مطلوب برای همشهریان منجر می‌شود لذا اگر اعتبار مورد نیاز برای این پروژه‌ها اختصاص پیدا کند، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
    عطارزاده طوسی به هزینه کرد این طرح‌ها اشاره کرد و گفت: اصلاح هندسی هرکدام از تقاطع‌های نام برده بیش از یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که برای عملیات عمرانی، تجهیزات ترافیکی و مبلمان شهری لحاظ می‌شود. البته اگر دامنه طرح‌ها گسترش داشته باشد، هزینه‌ها قطعا افزایش می‌یابد.
    جزئیات تردد وسایل نقلیه در طرح جدید برای بولوار جانباز
    وی در بیان جزئیات طرح تقاطع جانباز و راه‌های عبور و مرور وسایل نقلیه در طرح جدید تصریح کرد: در طرح پیش‌بینی شده، تقاطع جانباز - ساجدی بازگشایی می‌شود، همچنین همزمان دوربرگردانی در زیر پل جانباز تعریض و اصلاح هندسی می‌شود و کسانی که از تقاطع فرامرز قصد دارند به بهاران وارد شوند با طی یک فاصله 100 متری، می‌توانند از تقاطع ساجدی تعیین مسیر و از بولوار ساجدی به منطقه فرامرز عباسی و بهاران دسترسی پیدا کنند.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین شهروندان می‌توانند دور بزنند و از خود بهاران نیز وارد آن شوند، یعنی قرار نیست بهاران بسته شود اما آیلند میانی مسدود می‌شود. کسانی که از بهاران قصد دارند به بولوار شهید فرامرز عباسی بروند، می‌توانند از زیر پل جانباز و دوربرگردان در نظر گرفته شده، استفاده کنند.
    وی افزود: شهروندان اگر می‌خواهند به بولوار جانباز و میدان جانباز بروند می‌توانند از بهاران وارد بولوار ساجدی شوند و از تقاطع ساجدی به سمت میدان جانباز گردش به چپ کنند.
    عطارزاده طوسی با بیان اینکه بحث ایمنی شهروندان برای ما حائز اهمیت است، اظهار کرد: فاصله نشیمن پل بر روی زمین تا تقاطع فرامرز - جانباز بسیار کم و حدود 70 متر است و این فاصله کم در مواقعی که تشکیل صف پشت چراغ قرمز طولانی می‌شود، فاجعه به بار می‌آورد.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: خودروهایی که هنوز به تاج پل نرسیده‌اند، هیچ گونه دیدی ندارند و مخصوصا در مواردی که لغزندگی است بلافاصله با صف مواجه می‌شوند و امکان کنترل خودرو وجود ندارد یا کسانی که از روی پل ناگهان تصمیم می‌گیرند وارد بولوار شهید فرامرز عباسی شوند، به دلیل طول کمی که وجود دارد، باید خطوط ترافیکی کنار پل را قطع کنند که این‌ها باعث حادثه می‌شود و ایمنی را کم می‌کند.

    تعداد بازدید: 187
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر