5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 163
    کد: 160704
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در پاسخ به گلایه شهروندان از بی‌رنگ بودن سرعتکاه‌ها:

    سرعتکاه‌ها به زودی رنگ‌آمیزی می‌شود/ تغییرات قیمت‌ها سبب تاخیر در رنگ‌آمیزی سرعتکاه‌ها شده است

    در حوزه مهندسی ترافیک برای ساماندهی و کنترل تقاطع‌ها دو رویکرد اصلی داریم ابتدا رویکرد حجم ترافیکی که از تقاطع‌ها عبور می‌کند و باعث می‌شود که تشخیص دهیم که تقاطع نیاز به چراغ دارد یا نه؟ و دومین رویکرد نیز ایمنی تردد در تقاطع‌ها است.
    سرعتکاه‌ها به زودی رنگ‌آمیزی می‌شود/ تغییرات قیمت‌ها سبب تاخیر در رنگ‌آمیزی سرعتکاه‌ها شده است

    مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری مشهد مقدس با اشاره به تاخیر در رنگ‌آمیزی سرعتکاه‌ها؛ گفت: به دلیل ایجاد نوسانات و تغییرات در قیمت‌ها، رنگ‌آمیزی با تاخیر روبرو شده است که با رفع مشکلات به زودی سرعتکاه‌ها را رنگ‌آمیزی می‌کنیم.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، عطارزاده طوسی در خصوص گلایه شهروندان از مشخص نبودن سرعتکاه‌ها در معابر به دلیل از میان رفتن رنگ آنها افزود: در نقاط مختلف شهر سامانه‌های سرعتکاه زیادی داریم که متاسفانه برخی از آنها به دلیل تردد زیاد رنگ‌شان از میان می‌رود و همشهریان را دچار مشکل می‌کند؛ ما برای رنگ‌آمیزی این سرعتکاه‌ها در سال بودجه‌ای اختصاص داده‌ایم که میان مناطق توزیع و سرعتکاه‌ها رنگ‌آمیزی می‌شوند .
    وی با بیان اینکه هر ساله در دو نوبت در مهرماه و همچنین دراسفندماه اقدام به رنگ‌آمیزی سرعتکاه‌ها می‌کنیم، اظهار کرد: اما امسال ابلاغ بودجه‌ها و به تغییراتی که در قیمت‌ها ایجاد شد باعث به وجود آمدن تاخیر در رنگ‌آمیزی سرعتکاه‌ها شده است به گونه‌ای که پیمانکارانی که قرار بود این کار را انجام دهند به دلیل این اختلاف قیمت‌ها بعضا انصراف داده‌اند و اکنون در حال برطرف کردن این مشکلات هستیم تا بلافاصله کار را که جزء برنامه‌های اصلیمان است، آغاز کنیم.
    عطارزاده طوسی در خصوص گلایه شهروندان از تبدیل برخی از میادین به تقاطع و یا نقص چراغ‌های راهنمایی نیز تصریح کرد: در مباحث حمل و نقل و ترافیک سه ضلع فعال وجود دارد اعمال قانون، مهندسی ترافیک و آموزش و فرهنگسازی که در حوزه اعمال قانون مسئولیت بر عهده همکارانمان در پلیس راهور است در بخش مهندسی ترافیک سازمان ترافیک شهرداری مشهد مسئولیت دارد و در بحث فرهنگسازی و آموزش نیز حوزه‌های فرهنگی این موضوع را پیگیری می‌کند.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک افزود: در حوزه مهندسی ترافیک برای ساماندهی و کنترل تقاطع‌ها دو رویکرد اصلی داریم ابتدا رویکرد حجم ترافیکی که از تقاطع‌ها عبور می‌کند و باعث می‌شود که تشخیص دهیم که تقاطع نیاز به چراغ دارد یا نه؟ و دومین رویکرد نیز ایمنی تردد در تقاطع‌ها است.
    وی ادامه داد: ممکن است تقاطعی حجم تردد زیادی نداشته باشد اما به دلیل حجم بالای تصادفاتی که در آن اتفاق افتاده برای کنترل و کاهش تصادفات به نصب چراغ فرمان در این نوع تقاطع‌ها اقدام کنیم.
    عطارزاده طوسی با بیان اینکه در حوزه انجام اقدامات فنی و مهندسی ترافیکی چند رویکرد وجود دارد، افزود: اول اینکه خود شهروندان مواردی را از طریق 137 از ما درخواست کرده و یا اینکه موارد ترافیکی مورد نیاز به وسیله پلیس راهور مواردی اعلام می‌شود و در کنار آن مرکز کنترل ترافیک که نقاط مختلف شهر را رصد می‌کند هم به صورت میدانی و هم از طریق دوربین‌های نظارت تصویری .
    وی اضافه کرد: شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن مرکز کنترل ترافیک 33137 خرابی و یا نقص در چراغ‌های راهنمایی را اعلام کنند تا به سرعت نسبت به رفع نقص اقدام شود.

    تعداد بازدید: 163
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر