اوقات شرعی
 • سه شنبه،03 خرداد 1401
 • ورود
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 42
    کد: 219591
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خبرداد؛

    کاهش 60 درصدی تصادفات جرحی در تقاطع‌ها با اجرای طرح کلان پروژه حق‌تقدم عابرپیاده

    مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری مشهد گفت: یکی از اقدامات ما در زمینه کاهش تصادفات، اجرای کلان پروژه حق‌تقدم عابر پیاده با اعتبار 100 میلیارد تومان است که از دو سال گذشته آغاز شده و نتیجه آن کاهش 60 درصدی تصادفات جرحی در تقاطع‌های هدف پروژه است.
    کاهش 60 درصدی تصادفات جرحی در تقاطع‌ها با اجرای طرح کلان پروژه حق‌تقدم عابرپیاده

    به گزارش پایگاه اطلاع‌‍رسانی شهرداری مشهد، "هادی عطارزاده‌طوسی" در گفت‌وگو با برنامه زنده رادیویی «شهرما» اظهار کرد: در سازمان ترافیک با همکاری پلیس راهور، اورژانس و پزشکی قانونی هر ساله اطلاعات مربوط به تصادفات جمع‌آوری و با توجه به سامانه‌ای که در سازمان ایجاد شده و نرم افزاری که توسط توسط نیروهای بومی سازمان طراحی شده است، نسبت به ثبت اطلاعات، نقطه‌گذاری تصادفات، تحلیل تصادفات، شناسایی نقاط پرحادثه، برنامه‌ریزی و تعریف پروژه‌های ایمنی اقدام می‌شود.

    وی افزود: خوشبختانه در شهر مشهد روند تصادفات طی سال‌های گذشته کاهش داشته به‌طوری که طی 10 سال اخیر تصادفات منجر به فوت 6 درصد و تصافات جرحی دو درصد کاهش داشته است که این روند کاهشی در نتیجه اقدامات شهرداری و پلیس در خصوص ایمنی شهر و ارتقا فرهنگ رانندگی در سطح شهر است.

    مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: طی دو سال اخیر به دلیل شرایط کرونا شاهد کاهش میزان تردد در سطح شهر بودیم اما در سال گذشته به‌دلیل بهبود شرایط ناگهان ترددها افزایش پیدا کرد که این امر سبب افزایش میزان تصادفات فوتی و جرحی نسبت به سال 99 شده است و امیدواریم همشهریان با رعایت قوانین و مقررات در سال جاری به کاهش تصادفات کمک کنند.

    عطارزاده‌ طوسی خاطرنشان کرد: عابرین‌ پیاده با 57 درصد فوتی و موتورسیکلت‌ سواران با 30 درصد فوتی دو کاربر آسیب‌پذیر در سطح شهر هستند که 87 درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات را شامل می‌شوند که برای این دو بخش اقدامات ویژه‌ای در دستور کار قرار داده‌ایم.

    وی اضافه کرد: یکی از کارهای انجام شده در این زمینه، کلان پروژه حق‌تقدم عابر پیاده با اعتبار 100 میلیارد تومان است که از دو سال گذشته آغاز و نتیجه آن کاهش 60 درصدی تصادفات جرحی در تقاطع‌های هدف پروژه است، همچنین مطالعات جامع ایمنی در سطح شهر مشهد انجام شده که این مطالعات به تصویب شورای همتای استان رسیده و مبنای طرح‌های اصلاح هندسی و ایمن‌سازی در سطح شهر است.

    مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری مشهد در خصوص جانمایی ایستگاه‌های اتوبوس، گفت: با همکاری سازمان اتوبوسرانی ایستگاه‌های اتوبوس که در حاشیه بزرگراه‌ها قرار دارند، شناسایی شده و در دستور کار اصلاح است، در سال گذشته نزدیک به بیست پل عابرپیاده در بزرگراه‌ها احداث شده و نیازمند ایجاد پل در 50 نقطه شهر هستیم.

    حوریه جمالی‌پور

    تعداد بازدید: 42
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر