اوقات شرعی
 • سه شنبه،03 خرداد 1401
 • ورود
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 45
    کد: 219228
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۱۲/۲۵

    تعبیه 14 هزار جای پارک خودرو در اطراف حرم‌مطهر رضوی برای رفاه زائران

    مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری مشهد گفت: مجموعا ۱۴ هزار فضای پارک خودرو در اطراف حرم‌مطهر رضوی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
    تعبیه 14 هزار جای پارک خودرو در اطراف حرم‌مطهر رضوی برای رفاه زائران

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "هادی عطارزاده‌طوسی" در برنامه زنده اشاره که از صداوسیمای استان خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: در ایام چراغ‌برات سرویس‌دهی اتوبوس‌رانی به آرامستان بهشت رضا (ع) از طریق پایانه‌های انقلاب، جنب دانشگاه فردوسی، مصلی، انتهای مفتح و پایانه فردوسی روزانه از طریق ۲۴۰ دستگاه اتوبوس و سرویس‌دهی اتوبوس‌رانی به آرامگاه خواجه‌ربیع نیز از طریق پایانه‌های انقلاب، مصلی، شهدا، جنب دانشگاه فردوسی، زکریا وکیل‌آباد، شهید گمنام و شارستان به طبرسی روزانه از طریق ۱۶۰ دستگاه اتوبوس انجام خواهد شد.

    وی افزود: بازگشایی مسیرهای جدید دسترسی به آرامستان بهشت رضا(ع) در ایام چراغ‌برات علاوه بر مسیر موجود جاده فریمان، مسیرهای جایگزینی برای دسترسی به بهشت رضا (ع) فراهم‌شده که شامل آزادراه شهید شوشتری (به‌صورت رایگان و بدون اخذ عوارض)، بولوار شهید مفتح شرقی و ۷۵ متری رضوی، امتداد کنارگذر شمالی و جاده فریمان، بولوار صبا، بولوار کارآفرین، بولوار جدیدالاحداث شهید فخری‌زاده و جاده بهشت رضا (ع) است.

    مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: اطلاع‌رسانی مناسب جهت آگاهی شهروندان از مسیرهای پیش‌بینی‌شده با نصب بنرهای تعیین مسیر بهشت رضا (ع) در معابر مذکور و در راستای آگاهی شهروندان و همچنین اطلاع‌رسانی در تابلوهای پیام نمای ترافیکی و انتشار اخبار در فضای مجازی و رسانه‌های شنیداری و دیداری ازجمله اقدامات ما در این زمینه است.

    وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای این ایام، مسیرهای دسترسی و تامین پارکینگ در آرامستان‌ها است که در این راستا تمامی فضاهای باز و هم‌سطح قابل‌استفاده در داخل بهشت‌رضا (ع)، برای استفاده به‌عنوان پارکینگ ساماندهی می‌شود و بنرهای راهنمای مسیر دسترسی به بلوک‌ها و موقعیت پارکینگ‌ها در حاشیه مسیرهای ورودی آرامستان بهشت رضا (ع) نصب و بروشور راهنمای مسیر بلوک‌ها میان شهروندان توزیع می‌شود.

    مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: به‌کارگیری ناوگان ون، به‌منظور جابه‌جایی مسافرین از محل ایستگاه‌های اتوبوس تا بلوک‌های داخلی آرامستان بهشت رضا (ع) توسط سازمان تاکسیرانی و به‌کارگیری خدمات گشت انضباط ترافیک به‌منظور مدیریت تردد معابر درون‌شهری منتهی به آرامستان‌ها از دیگر اقداماتی است که در ایام چراغ‌برات انجام خواهد شد.

    عطارزاده‌طوسی گفت: در این ایام ورود به آزادراه شهید شوشتری از طریق عوارضی رایگان خواهد شد و تیم‌های موردنیاز پلیس‌راه به‌منظور مدیریت و کنترل ترافیک در مسیرهای منتهی به آرامستان‌ها در ایام چراغ‌برات مستقر می‌شوند.

    وی ادامه داد: همچنین مدیریت ترافیک معابر حدفاصل میدان امام حسین (ع) تا بولوار ۲۲ بهمن در ایام چراغ‌برات با در نظر گرفتن ظرفیت معبر شهید یوسف‌زاده و امکان مدیریت ترافیک آن، توسط پلیس راهور با همکاری سازمان ترافیک جهت تخلیه ترافیک و هدایت خودروها به بلوار رسالت در دستور کار قرار گرفت.

    مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری مشهد ضمن تاکید بر اینکه تا 13 فروردین محدودیت کامل ترافیکی نخواهیم داشت، گفت: در ۲۹ اسفندماه ساعت ۷ بعدازظهر و لحظه تحویل سال از بامداد روز بیست و نهم محدودیت‌های ترافیکی در هسته مرکزی شهر خواهیم داشت و پارکینگ‌ها به خودروهای شخصی سرویس‌دهی نخواهند کرد؛ اما پس از ساعت 21 محدودیت‌های ترافیکی برداشته خواهد شد تا زائران بتوانند به حرم مطهر مشرف شوند.

    عطارزاده‌طوسی افزود: قطار شهری نیز تا ساعت ۲۳ سرویس‌دهی خواهد داشت و درصورتی‌که تعداد زائران بیشتر بود می‌توانیم ساعت فعالیت آن را تا نیم ساعت افزایش دهیم.

    وی از مردم مشهد خواست در این روزها از حمل‌ونقل عمومی برای تشرف به حرم‌مطهر رضوی استفاده کنند تا زائران بتوانند شرایط بهتری برای زیارت داشته باشند.

    مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری مشهد افزود: مجموعا ۱۴ هزار فضای پارک خودرو در اطراف حرم در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

    عطارزاده‌طوسی در پایان درباره پل‌های عابر پیاده، متذکر شد: با هماهنگی نیروی انتظامی، برخی از پل‌های عابر پیاده را که استفاده کمتری از آن می‌کردند جمع‌آوری و به محل‌های پرتردد انتقال خواهیم داد، در مسیرهایی که پل‌های آن جمع‌آوری‌شده نیز خط عابر پیاده کشیده و علائم ترافیکی نصب خواهد شد.

    تعداد بازدید: 45
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر