اوقات شرعی
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 27
    کد: 215294
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خبرداد؛

    هوشمند سازی ۸۵ درصد تقاطع های فرماندهی شهر مشهد

    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از وجود 221 تقاطع هوشمند چراغ راهنمایی رانندگی در سطح شهر خبرداد.
    هوشمند سازی ۸۵ درصد تقاطع های فرماندهی شهر مشهد

     

    به گزارش روابط عمومی سازمان ترافیک شهرداری مشهد، هادی عطارزاده طوسی در خصوص اقدامات مرکز کنترل ترافیک در سطح شهر اظهار کرد: 265 تقاطع فرماندهی در سطح شهر وجود دارد که از این تعداد، 221 تقاطع هوشمند می باشد و هوشمند بودن بدین معنی است که در تقاطع ها سنسورهایی در زیر آسفالت جانمایی شده که بر اساس تعداد خودروهای عبوری، زمان بندی مناسب چراغ های فرماندهی را مشخص می کند.

    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد اضافه نمود: از جمله اقدامات مهم مرکز کنترل ترافیک، رصد رفت آمد خودروها، تصادفات، حوادث و رفع گره های ترافیکی است که بر همین اساس ۴۶۵ دوربین نظارت تصویری در معابر حادثه خیز ومهم نصب شده است.

    وی گفت: از دیگر اقدامات مرکز کنترل ترافیک، ثبت و بررسی تخلفات رانندگان می باشد؛ به همین منظور تعداد ۱۶۹ دوربین ثبت تخلفات رانندگی نصب شده که مواردی همچون،  ورود به محدوده طرح ترافیک، عبور از چراغ قرمز سرعت غیرمجاز، توقف بر روی خطوط عابرپیاده و …را ثبت می نماید.

    وی تصریح کرد: به منظور اطلاع رسانی به موقع و سریع اتفاقات ترافیکی، ۵۰  عدد تابلو اطلاع رسانی وی. ام. اس نصب شده که در آن واحد کلیه موارد ترافیکی را به اطلاع رانندگان میرساند تا بتوانند انتخاب مسیر صحیح را داشته که این امر در روانی و کاهش ترافیک بسیار تاثیرگذار بوده است..

    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در پایان از کلیه رانندگان محترم تقاضا نمود: به جهت عملکرد مناسب چراغ های فرماندهی هوشمند، قبل از خط ایست تقاطع ها توقف نموده و  به جهت افزایش ایمنی در ترددها، قوانین و‌مقررات راهنمایی رانندگی از جمله رعایت سرعت مطمینه و فاصله طولی را در دستور کار خود قرار دهند.

    تعداد بازدید: 27
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر