اوقات شرعی
 • چهارشنبه،22 اردیبهشت 1400
 • ورود
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 201
    کد: 204828
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خبرداد؛

    ایمن سازی و مناسب سازی 140 تقاطع و گذرگاه در چهارچوب پروژه «حق تقدم عابر پیاده»

    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از ایمن سازی و مناسب سازی 140 تقاطع و گذرگاه در چهارچوب پروژه «حق تقدم عابر پیاده» خبر داد.
    ایمن سازی و مناسب سازی 140 تقاطع و گذرگاه در چهارچوب پروژه «حق تقدم عابر پیاده»

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، هادی عطارزاده طوسی، امروز در نشست هماهنگی و بررسی اجرای کلان پروژه رعایت «حق تقدم عابرپیاده» که با حضور معاونان عمران، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و فرهنگی، رئیس پلیس راهور استان و جمعی از مدیران شهری برگزارشد، اظهار کرد: سال گذشته کلان پروژه رعایت «حق تقدم عابر پیاده» با تاکید بر اینکه وسایل نقلیه حقوق عابران پیاده را در گذر از معابر و تقاطع ها رعایت کنند، آغاز شد.
    وی افزود: در ابتدا شناسایی معابر پرتردد و پرخطر با همکاری پلیس راهور انجام و طراحی های لازم برای ساماندهی و ایمن سازی 140 تقاطع و گذرگاه نیز صورت گرفت.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: پس از طراحی های لازم عملیات اجرایی ایمن سازی 140 عدد از تقاطع ها و گذرگاه ها با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد تومان سال گذشته آغاز و بخش زیادی از آن اجرا شد.
    عطارزاده طوسی خاطرنشان کرد: همچنین عملیات اجرایی ایمن سازی و مناسب سازی باقی مانده 140 تقاطع و گذرگاه عابر پیاده از ابتدای سال آغاز و اکنون نیز ادامه دارد و تا پایان آذر ماه به بهره برداری خواهد رسید.
    وی اضافه کرد: ایمن سازی این تقاطع ها و گذرگاه های عابر پیاده به سه صورت تایل فرش با همسطح سازی پیاده روها، رنگ آمیزی ترافیکی و فلش نوشته روی آسفالت به همراه همسطح سازی با پیاده رو و همچنین ترکیبی از این دو اجرا می شود.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه متاسفانه هرساله بیش از 50 درصد از تصادفات منجر به فوت مربوط به عابران پیاده و بعد از آن موتور سواران با 30 درصد است، تصریح کرد: لذا با توجه به این موضوع بحث ایمنی عابران پیاده برای مدیریت شهری از اهمیت بالایی برخوردار است.
    عطار زاده طوسی گفت: در کنار اقدامات زیرساختی برای ایمن سازی تقاطع ها و گذرگاه های عابر پیاده از سوی معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک، همکاران ما در سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی را در دستور کار قرار داده و اجرایی کرده اند که امیدواریم با این اقدامات شاهد افزایش ایمنی عابران پیاده باشیم .
    وی ادامه داد: در مجموع انتظار داریم که با اجرای این کلان پروژه به شهروندان آموزش رعایت حق تقدم عابران پیاده را ارائه داده، تا شاهد کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت در شهر باشیم.

    تعداد بازدید: 201
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر