اوقات شرعی
 
     
   • سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با هدف ارتقاء فرهنگ ترافیک کودکان اقدام به احداث بوستان ترافیک کرده است.

    نحوه انجام آموزش ها در این بوستان :

    1)در بدو ورود بچه ها به سالن آمفی تاتر آموزش های اولیه رفت و آمد در خیابان علائم راهنمایی و رانندگی دوچرخه سواری و.... همراه با پخش تیزرهای کودکانه و توضیحات مربی آموزشی و بازی و مسابقه        


     

    2) اجرای نمایش عروسکی موزیکال با موضوع استفاده از پل هوایی و آموزش چراغ راهنمایی و عابر پیاده


     

     

    3)کلاس گواهی نامه ، آموزش تابلوهای راهنمایی و رانندگی به صورت اجرای مسابقه سوالاتی همراه با تصاویر انیمیشن از بچه ها پرسیده می شود و به آنها امتیاز داده می شود در صورت گرفتن امتیاز کامل بچه ها می توانند گوای نامه دریافت کنند.

     

     

          
    4)آموزش عملی دوچرخه سواری و ماشین سواری در محوطه در این مرحله نکات آموزشی مربوط به رانندگان ، عابران پیاده و دوچرخه سواران به بچه ها داده می شودو از آنها خواسته می شود با توجه به چراغ راهنمایی و خط کشی عابر پیاده و عابران پیاده در خیابان رانندگی کنند.همچنین تعدادی از بچه ها به عنوان عابر پیاده از خیابان عبور کرده و با خط کشی ها ، تابلوها و چراغ ها آشنا می شوند. تعدادی از کودکان هم در مسیر مخصوص دوچرخه سواری آموزش های لازم را دیده و با رعایت نکات ایمنی دوچرخه سواری می کنند.

        

     

     


     

    5)کلاس سیمیلاتور، در این مرحله کودکان می توانند با انجام بازی های رایانه ای با  قوانین راهنمایی و راندگی آشنا می شوند.

      

     

     

    6) کارگاه نقاشی،  در این مرحله از کودکان خواسته می شود با توجه به آموزش های که دیده اند نقاشی های ترافیکی بکشند و جایزه دریافت کنند.

     


    7) کارگاه داستان نویسی، در این قسمت از بچه ها خواسته می شود با توجه به آموزش های دیده شده داستان یا خاطره یا هر مطلب ترافیکی که به می توانند بنویسند که این نوشته ها به صورت کتابچه به چاپ می رسد.

    -          مدارس و مهد کودکها برای استفاده از امکانات بوستان ترافیک می بایست ابتدا اقدام به ثبت نام نموده و روز و ساعت مورد نظر خود را ثبت نمایند با انتخاب یک روز از تقویم فرم درخواست برای شما باز می شود. در صورت تائید یا عدم تائید درخواست برای شما پیام کوتاه ارسال خواهد شد. ثبت صحیح شماره تماس الزامی می باشد.

    -      پیرو مصوبه هیئت مدیره سازمان حمل و نقل و ترافیک بها خدمات  به ازا هر نفر 30.000 ریال می باشد ( به استثنا مربیان) مدیران مدارس و مهدکودکها می بایست در روز مراجعه به بوستان  معرفی نامه ای با مهر و امضاء مدیریت به همراه داشته باشند که در آن تعداد بچه ها به همراه تاریخ روز مراجعه و اینکه دانش آموزان در آن روز از آموزش های بوستان ترافیک استفاده نموده اند .

    توجه: پذیرش گروه سنی از 6 تا 10 سال و 12 تا 15 سال می باشد.

    ساعت کاری مجموعه از ساعت 8 تا 13 می باشد.

    آدرس: بزرگراه شهید کلانتری بعد از میدان انقلاب کنار گذر میدان حافظ بعد از سازمان مپ و مرکز معاینه فنی حافظ جنب پمپ گاز بوستان ترافیک. شماره تماس:   33864142