5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 133
    کد: 157537
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
    طی 5 ماه ابتدایی سال رقم خورد:

    ثبت 126 هزار مراجعه به مراکز معاینه فنی مشهد/ افزوده شدن 4 خط جدید معاینه فنی تا پایان سال جاری

    تمامی مراکز معاینه فنی کشور از سال 94 از طریق سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران با یکدیگر در ارتباط هستند و تمامی اتفاقات رصد می‌شود لذا خودروهای دوگانه سوز که در کارخانه دوگانه سوز شدند، در داخل مراکز معاینه فنی بررسی می‌شوند.
    ثبت 126 هزار مراجعه به مراکز معاینه فنی مشهد/ افزوده شدن 4 خط جدید معاینه فنی تا پایان سال جاری

    مدیر اجرایی مراکز معاینه فنی خودرو مشهد گفت: طی 5 ماه ابتدایی سال، تعداد 126 هزار مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو مشهد به ثبت رسیده است.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سیاوش میلانیان با بیان این مطلب، افزود: 5 مرکز معاینه فنی با ظرفیت 16 خط در سطح شهر فعال است که تلاش می‌شود تا پایان سال 4 خط دیگر به این ظرفیت اضافه شود؛ در مراکز فعال، تعداد 126 هزار مراجعه ثبت شده است.
    وی با اشاره به مصوبه دولت به منظور بررسی خودروهای دوگانه سوز کارخانه‌ای در مراکز معاینه فنی بیان کرد: تا سال گذشته خودروهای دوگانه سوز در خارج از مراکز معاینه فنی بررسی می‌شدند اما امسال بازرسی خودروهای کارخانه‌ای در داخل مراکز معاینه فنی اجرایی می‌شود.
    مدیر اجرایی مراکز معاینه فنی خودرو مشهد تلاش برای ایمنی بیشتر را هدف اجرای این مصوبه دانست و گفت: تمامی مراکز معاینه فنی کشور از سال 94 از طریق سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران با یکدیگر در ارتباط هستند و تمامی اتفاقات رصد می‌شود لذا خودروهای دوگانه سوز که در کارخانه دوگانه سوز شدند، در داخل مراکز معاینه فنی بررسی می‌شوند.
    میلانیان ادامه داد: اما خودروهایی که به صورت غیراستاندارد گاز سوز شدند و متعلقاتی به آنها اضافه شده، در این دسته بندی قرار نمی گیرند؛ به همین دلیل سامانه در حال بررسی و به روزرسانی است و سازمان ملی استاندارد به دنبال آن است تا فرآیندی را تعریف کند تا این خودروها نیز در سامانه بررسی، شناسایی و وارد چرخه شوند.
    وی با اشاره به اینکه در مجموع 25 درصد از خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی مردود می‌شوند، توضیح داد:40 در صد مردودی‌ها مربوط به موضوع آلایندگی خودرو است. همچنین وضعیت ظاهری خودرو، نقص سیستم ترمز، کمک فنر و انحراف محور نیز از دیگر موارد مردودی به شمار می رود.
    مدیر اجرایی مراکز معاینه فنی خودرو مشهد بیان کرد: در سال گذشته نیز تعداد350 هزار مورد مراجعه به این مراکز به ثبت رسیده است.
    میلانیان در مورد زمان مراجعه خودروها برای دریافت برگه معاینه فنی گفت: با مصوبه مجلس، خودروهای شخصی و دولتی 4 سال پس از تولید نیازمند دریافت برگه معاینه فنی هستند.
    وی خاطرنشان کرد: دریافت برگه معاینه فنی برای خودروهای عمومی نیز پس ازگذشت یک سال از تولید خودرو، الزامی است.
    مدیر اجرایی مراکز معاینه فنی خودرو مشهد تصریح کرد: بر این اساس، خودروهای شخصی باید سالی یکبار به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند. همچنین خودروهای عمومی بالای 10 سال کارکرد باید هر 3 ماه یکبار مراجعه کرده و خودروهای عمومی کمتر از 10 سال باید هر 6 ماه یکبار برگه معاینه فنی اخذ کنند.

    تعداد بازدید: 133
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر