2°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،25 مهر 1397
 • ورود
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 229
    کد: 141358
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تاکید کرد؛

    لزوم گسترده‌تر شدن طرح زوج و فرد به منظور کاهش آلودگی هوا

    طبق مطالعات ارائه شده با تعطیلی روزهای پنجشنبه و افزایش ساعات کاری در روزهای دیگر می‌توان به کاهش آلودگی هوا کمک کرد.
    لزوم گسترده‌تر شدن طرح زوج و فرد به منظور کاهش آلودگی هوا

    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بر لزوم گسترده‌تر شدن طرح زوج و فرد به منظور کاهش آلودگی هوا و ترافیک تاکید کرد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، سید مهدی امامی میبدی بیان کرد: یکی از مشکلات امروز کلانشهرها آلودگی هوا است که برای کاهش‌ آن راه‌های مختلفی وجود دارد.
    وی با بیان اینکه مدیریت ترافیک یکی از راه‌های کاهش آلودگی هوا است، تصریح کرد: در حال حاضر روزانه 250 تا 300 دستگاه خودرو به چرخه حمل و نقل شهر مشهد افزوده می‌شود و این نشان از افزایش آلودگی هوا در صورت مدیریت نکردن ترافیک و عدم ایجاد محدودیت ترافیکی در شهر دارد.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: متاسفانه هسته مرکزی شهر مشهد یکی از نقاط پرترافیک شهر محسوب می‌شود لذا از چند سال گذشته طرح زوج و فرد در این نقطه از شهر اجرایی شده است.
    امامی میبدی ادامه داد: اجرای این طرح توانسته تا حدودی ترافیک را در این نقطه از شهر کاهش دهد اما آنچه که اهمیت دارد گسترده‌تر شدن طرح زوج و فرد به دیگر معابر شهری است.
    وی با تاکید بر اجرای طرح زوج و فرد از مبدا عنوان کرد: همچنین باید طرح زوج و فرد از مبدا نیز در شهر اجرایی شود که در حال حاضر تجهیزات آن در مسیرهای اصلی شهر و بزرگراه‌ها موجود است.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به دیگر اقدامات برای کاهش آلودگی هوای شهر مشهد اشاره کرد و بیان کرد: طبق مطالعات ارائه شده با تعطیلی روزهای پنجشنبه و افزایش ساعات کاری در روزهای دیگر می‌توان به کاهش آلودگی هوا کمک کرد.
    امامی میبدی همچنین در خصوص ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه‌ به عنوان وسیله نقلیه پاک گفت: برای شهر مشهد 200 کیلومتر مسیر دوچرخه طراحی شده که در حال حاضر 80 کیلومتر آن اجرایی شده است. 

    تعداد بازدید: 229
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر