2°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،25 مهر 1397
 • ورود
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
    تعداد بازدید: 220
    کد: 140541
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
    به منظور سهم‌خواهی حمل و نقل عمومی از معابر شهری صورت گرفت؛

    ایجاد مسیر ویژه خط BRT از حرم مطهر رضوی تا میدان توحید

    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از ایجاد مسیر ویژه خطBRT از حرم مطهر رضوی تا میدان توحید خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، سید مهدی امامی میبدی در این خصوص بیان کرد: متاسفانه آلودگی هوا یکی از اصلی‌ترین مشکلات کلانشهرهای کشور به خصوص شهر مشهد است.
    ایجاد مسیر ویژه خط BRT از حرم مطهر رضوی تا میدان توحید

     وی افزود: در حال حاضر تردد بیشمار خودروهای شخصی تک سرنشین را می‌توان یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش آلودگی هوا دانست که این معضل در مراکز شهرها بیشتر به چشم می‌خورد.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که امروز شهرهای پیشرفته جهان برای کاهش آلودگی هوا از آن استفاده می‌کنند، توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد تسهیلات ویژه برای استفاده از این نوع حمل و نقل است.
    امامی میبدی با تاکید بر سهم‌خواهی حمل و نقل عمومی از معابر شهری عنوان کرد: آن چیزی که امروز باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد و البته خواسته همه شهروندان نیز است سهم‌خواهی حمل و نقل عمومی از معابر شهر به خصوص هسته مرکزی است.
    وی اضافه کرد: اگر مسیر تردد حمل و نقل عمومی در معابر از مسیر تردد خودروهای شخصی جدا باشد قطعا در کیفیت سرویس‌دهی و صرفه‌جویی در زمان شهروندان بسیار تاثیرگذار است.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در کنار آن شاهد کاهش تردد خودروهای شخصی در شهر و به دنبال آن کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.
    امامی میبدی تصریح کرد: با توجه به انجام مطالعات و اخذ مجوزات لازم مسیر ویژه تردد اتوبوس BRT از حرم مطهر رضوی تا میدان توحید ایجاد خواهد شد.
    وی تصریح کرد: در حال حاضر مسیر ویژه تردد خط BRT از حرم مطهر رضوی تا چهارراه شهدا و امتداد آن تا میدان شهدا و میدان توحید در مراحل مختلف در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیاتی خواهد شد.

    تعداد بازدید: 220
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر