2°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،25 مهر 1397
 • ورود
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 609
    کد: 134907
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۱۱

    فراخوان اجرای سامانه شناسایی و ثبت تخلف تردد بدون معاینه فنی خودرو در مشهد(پیاده سازی طرح LEZ)

    شهرداری مشهد (از طریق سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد) در نظر دارد نسبت به شناسایی شرکت های واجد شرایط برای موضوع " اجراء شناسایی رانندگان متخلف بصورت مکانیزه به همراه فرایند اعمال قانون و اطلاع رسانی پیامکی" اقدام نماید.
    فراخوان اجرای سامانه شناسایی و ثبت تخلف تردد بدون معاینه فنی خودرو در مشهد(پیاده سازی طرح LEZ)

    شهرداری مشهد (از طریق سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد) در نظر دارد نسبت به شناسایی شرکت های واجد شرایط برای موضوع " اجراء شناسایی رانندگان متخلف بصورت مکانیزه به همراه فرایند اعمال قانون و اطلاع رسانی پیامکی" اقدام نماید.

    لذا از شرکتهای واجد شرایط دعوت بعمل می آید رزومه، سوابق کاری در زمینه های مرتبط، برنامه زمانبندی و قیمت پیشنهادی برای اجرای طرح را تا تاریخ 1396/06/28 بصورت مکتوب به آدرس مشهد، انتهای خیابان فدائیان اسلام، ساختمان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، طبقه همکف، سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد ارسال نمایند

    تعریف پروژه:

    1- شناسایی خودروها در ورودی و داخل محدوده طرح ترافیک (محدوده الف) از طریق دوربین های پلاک خوان موجود و نصب شده در سطح شهر (17 عدد دوربین)

    2- شناسایی خودروهای فاقد برگه معاینه فنی با استفاده از سامانه متمرکز سیمفا (سامانه معاینه فنی ایران) و سامانه اطلاعات پلاک خودروها در پلیس راهنمایی و رانندگی

    3- ارسال اطلاعات خودروهای فاقد معاینه فنی از طریق سامانه اجرائیات پلیس راهور برای اعمال قانون به صورت مکانیزه

    مراحل انجام کار:

    1- برداشت اطلاعات کلیه خودروهای ورودی به محدوده طرح ترافیک (محدوده الف) از طریق 17 عدد دوربین پلاک خوان نصب شده در محدوده طرح ساخت شرکت فنآپ

    تبصره: در طراحی سامانه، مجری باید امکان افزایش تعداد دوربینها به کل دوربین های سطح شهر (109 عدد) و بیشتر از آنرا برای توسعه آینده در نظر بگیرد.

    2- برقراری ارتباط نرم افزاری با سامانه سیمفا و سامانه اطلاعات خودرویی پلیس راهور و تشخیص خودروهای ملزم به اخذ معاینه فنی که اقدام به گرفتن معاینه فنی ننموده اند. (خودروهای متخلف)

    تبصره: تامین هزینه های احتمالی و انجام کلیه هماهنگی ها برای دسترسی به بانک های اطلاعاتی و وب سرویسهای مورد نیاز برای تشخیص خودروهای متخلف و فاقد برگه معاینه فنی به عهده مجری طرح خواهد بود.

    3- برقراری ارتباط با سرور اجرائیات پلیس راهور با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی و ارسال رکورد تخلفات ثبت شده براساس پروتکل ارتباطی مورد تائید اجرائیات پلیس راهور و پیگیری برای اعمال قانون به صورت مکانیزه

    4- تهیه وب سرویس برای ارسال اطلاعات خودروهای فاقد معاینه فنی به سامانه پیامک سازمان ترافیک شامل شماره پلاک خودروی متخلف و زمان تردد

    5- تامین هزینه و خرید و نصب تجهیزات سخت افزاری و کلیه نرم افزارهای مورد نیاز برای اجراء طرح. لازم به ذکر است که باید اطلاعات موارد متخلف ثبت شده به همراه عکس تردد به مدت یکسال ذخیره شود. ارائه مشخصات فنی لازم برای سرور و تجهیزات ذخیره ساز به عهده پیمانکار بوده و هزینه خرید و نصب این تجهیزات باید در پیشنهاد قیمت ارائه شده لحاظ گردد.

    6- تهیه گزارش های مورد نیاز کارفرما از داده های برداشت شده و ارسال شده مانند تعداد خودروهای فاقد معاینه فنی و اعمال قانون شده، به عهده مجری است.

    7- تحویل کامل نرم افزار و سخت افزار به همراه پروتکل های ارتباطی آن و آموزش کاربران در مرکز کنترل ترافیک مشهد به همراه آموزش و ارائه نرم افزار و اخذ مجوزهای قانونی از سرورهای اجرائیات پلیس راهور و سامانه سیمفا به عهده مجری است.

    8- در صورت بروز هرگونه خطا (جریمه کردن خودروهای مجاز یا عدم جریمه خودروهای غیر مجاز رؤیت شده) که منشاء آن اشکال در نرم افزار یا سخت افزار تأمین شده توسط پیمانکار تشخیص داده شود، تأمین خسارت ناشی از آن به عهده پیمانکار است.

    9- در صورت قطع ارتباط با سامانه های سیمفا یا پلیس راهور، کلیه پیگیری ها تا رسیدن مجدد به وضعیت عادی و ارسال مجدد داده های برداشت شده به سرورهای مذکور و ثبت تخلف نداشتن معاینه فنی خودرو، به عهده پیمانکار است.

    10- کلیه سیستمهای نرم افزاری و سخت افزاری موضوع قرارداد که توسط پیمانکار تأمین شده اند، به مدت 36 ماه از زمان راه اندازی و تحویل موقت، دارای گارانتی تعویض و تعمیر بی قید و شرط هستند.

    11- در طی دوره قرارداد و گارانتی، سرکشی به سیستمهای سخت افزاری نصب شده در این قرارداد، و تعمیر و نگهداری سیستمهای سخت افزاری و نرم افزاری موضوع این قرارداد به عهده پیمانکار می باشد.

    12- در صورتی که هر گونه تغییری در نحوه اجرای طرح LEZ از سوی کارفرما به پیمانکار ابلاغ شود، تامین هزینه و انجام کلیه اقدامات برای تغییر در نرم افزار یا اضافه کردن درخواستهای جدید کارفرما به نرم افزار موضوع قرارداد در راستای موارد مطرح در این شرح خدمات (بنا به تشخیص مرکز کنترل ترافیک مشهد) در طول مدت 36 ماه پس از تحویل نرم افزار به عهده پیمانکار است. در صورت نیاز به تغییر در سخت افزار برای اجرای نیازهای جدید ، هزینه های آن پس از برآورد آن توسط پیمانکار و تأیید از سوی کارفرما، به پیمانکار پرداخت خواهد شد.

    13- در صورت تشخیص هرگونه خطا( Bug ) در نرم افزار ارائه شده در طی دوره قرارداد و گارانتی، رفع آن طی مدت مورد توافق با کارفرما، بدون اخذ هزینه به عهده پیمانکار می باشد.

    متقاضیان می توانند جهت اطلاعات بیشتر با شماره 33137-051 داخلی 404 جناب آقای مهندس جعفریان تماس حاصل فرمایند

    تعداد بازدید: 609
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 2
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر