2°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،25 مهر 1397
 • ورود
 
     
   •   بخشهای خبری  
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 1138
    کد: 129390
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۰۴
    با آغاز فصل تابستان در مشهد اجرا می‌شود؛

    افزایش 4 ساعته طرح ترافیک بعد از عید فطر

    با آغاز فصل تابستان طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر مشهد با 4 ساعت افزایش از ساعت 7 صبح تا 23 شب اجرا می‌شود.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، با آغاز تابستان و شروع تعطیلات مدارس شاهد حضور جمع زیادی از زائران و دلباختگان بارگاه منور امام رضا (ع) به شهر مشهد هستیم که این حجم سفر، سبب ترافیک گسترده در هسته مرکزی شهر و مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی می‌شود.
    افزایش 4 ساعته طرح ترافیک بعد از عید فطر

    افزایش 4 ساعته طرح ترافیک بعد از عید فطر 

    مدیریت شهری مشهد نیز از سال‌های قبل طرح زوج و فرد را برای مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی و هسته مرکزی شهر مشهد پس از أخذ مجوز از مراجع ذیصلاح اجرایی آن را دایمی کرد که البته قطعاً مشکلاتی را برای برخی از شهروندان مشهدی ایجاد کرده اما در کل چاره‌ای جز این اقدام وجود ندارد.
    زیرا در ایام پیک شاهد ورود 70 تا 90 هزار خودرو در روز به شهر مشهد هستیم که همه این‌ها در هسته مرکزی شهر مشهد برای زیارت حضور خواهند داشت و اگر ماندگاری زائر را نیز سه روز در نظر بگیریم به حدود 270 هزار خودرو می‌رسد و از طرفی شاهد حضور شهروندان مشهدی نیز در این مسیرها هستیم و این در حالی است که ظرفیت خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی 50 هزار خودرو است، پس چاره‌ای جز اجرای طرح‌های مدیریت ترافیکی همانند زوج و فرد در هسته مرکزی شهر مشهد نیستیم.
    اما قطعاً با توجه به فصل تابستان و حضور گسترده زائران شاهد افزایش ساعت طرح ترافیک در شهر مشهد خواهیم بود بر همین اساس گفتگویی با سید مهدی امامی میبدی، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ترتیب دادیم که وی اظهار کرد: همه ساله با آغاز فصل تابستان شاهد حضور خیل عظیمی از زائران در شهر مشهد هستیم که با توجه به ظرفیت‌های محدود مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی مجبور به افزایش ساعت اجرای طرح زوج فرد هستیم.
    وی افزود: طرح زوج و فرد در حال حاضر از ساعت 8 صبح تا 20 شب است اما بعد از عید سعید فطر ساعت طرح ترافیک با افزایش 4 ساعته به 7 صبح تا 23 شب می‌رسد.
    مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: درخواست من از شهروندان مشهدی این است که حتی‌الامکان برای رفاه حال بیشتر زائران در ساعات پیک ترافیک در هسته مرکزی شهر حضور نیافته و یا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.
    امامی میبدی ادامه داد: از طرفی درخواست ما از زائران بارگاه منور رضوی نیز این است مانند بسیاری از سفرهای زیارتی و گردشگری در تمام نقاط جهان، سفرهای خود را به شهر مشهد مقدس به صورت گروهی انجام دهند تا با ورود کمتر خودرو به شهر و در نهایت هسته مرکزی مشهد شاهد کاهش ترافیک و آلودگی کمتر باشیم.
    بر اساس این گزارش، مدیریت شهری مشهد با توجه به حجم گسترده حضور زائران در شهر مشهد مقدس مجبور به اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر و مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی است اما در این عرصه باید زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی نیز نهایت همکاری را داشته باشند تا شاهد کاهش ترافیک و آلودگی هوا در مسیرهای مدنظر باشیم.

    تعداد بازدید: 1138
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر